Ciepłe okna, jakie wybrać?

Jak zapewne nasi czytelnicy są tego boleśnie świadomi, jesienie i zimy w naszym klimacie nie należą do najlżejszych, co z kolei wiąże się z koniecznością ponoszenia znacznych opłat na ogrzewanie. Czy można tego uniknąć? Rozwiązaniem okazuje się odpowiednie docieplenie domu, a także wymiana starych, często nieszczelnych okien na ich nowe, zapewniające satysfakcjonującą izolację termiczną odpowiedniki. Dzisiejszy artykuł poświęcimy ostatniemu z nadmienionych rozwiązań. Zapraszamy do lektury!

Ciepłe okna firmy EKO OKNA S.A.

W obecnych czasach konsument staje przed nie lada zagwozdką – jakie bowiem okna ma wybrać, aby jednocześnie nie wydrenować domowego budżetu i zauważalnie ograniczyć wydatki na opał lub docieplanie budynku mieszkalnego? Najczęściej wybieranymi ostatnimi czasy są elementy wykończeniowe w ramach z PVC, stali, drewna oraz aluminium. Z własnego doświadczenia zalecamy jednakże przede wszystkim produkty metalowe lub te powstające na bazie polichlorku winylu, bowiem po zamontowaniu ich w ramie zapewniają one ponadprzeciętną szczelność, natomiast w przeciwieństwie do ram drewnianych ich długotrwała ekspozycja na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak chociażby ulewny deszcz czy silne opady śniegu, nie doprowadzi do ich deformacji lub obniżenia właściwości termoizolacyjnych.

Warto także nadmienić, że jeżeli zdecydujemy się na okna w ramie stalowej, aluminiowej lub wykonanej z PVC, będziemy mieli możliwość wyboru ich koloru tak, aby część zewnętrzna omawianego elementu wykończeniowego przestrzeni mieszkalnych i biurowych idealnie dostosowana była do ich wystroju oraz specyfiki. Nawet w sytuacji, gdy ich pierwotna barwa nieco wyblaknie, wystarczy kilka pociągnięć pędzlem, aby przywrócić im początkowy blask!

Niezależnie od tego, po jaki typ produktu sięgniemy, nie zapominajmy, aby zdecydować się na wyrób wyposażony w trzy, nie natomiast dwie tafle szyb. Zapewni to o wiele większą szczelność okna w sezonie jesienno-zimowym oraz sprawi, że ciepłe powietrze nie będzie niewielkimi szczelinami uciekało na zewnątrz, natomiast w jego miejsce nawiewane będzie mroźne, wilgotne powietrze z podwórza. Z naszych obserwacji wynika, że dzięki stałej poprawie sytuacji materialnej Polaków, okna trójszybowe przestają być jedynie ciekawostką, a powoli stają się standardem w branży, odsuwając w cień ich dwuszybowe odpowiedniki. Bardzo nas to cieszy, bowiem takie rozwiązanie nie tylko gwarantuje znacznie lepszą izolację termiczną, ale także stanowi gwarancję podwyższonego bezpieczeństwa, bowiem trzy tafle szkła o wiele trudniej będzie sforsować wszelkiej maści niepożądanym osobom trzecim. Dzięki swojej wzmocnionej strukturze, nadmienione okno staje się także o wiele bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a więc znacznie ograniczone jest ryzyko, że zabłąkana piłka kopnięta przez dziecko z naprzeciwka bądź silne opady gradu uszkodzą nasze okna, zmuszając nas do wymiany jednej bądź kilku tafli szkła.

Jeżeli trudno jest nam samodzielnie podjąć decyzję o tym jakie produkty wybrać, by mieć pełną gwarancję optymalnej termoizolacji, nie wahajmy się zapytać o pomoc sprzedawcy bądź dystrybutora takich produktów!

admin
Author: admin