Tanie biuro nie znaczy dobre.

Równocześnie z rozkwitem naszego przedsiębiorstwa może nam zaświtać w głowie myśl przeniesienia przedsiębiorstwa z domu lub wynajmowanych pomieszczeń do bardziej przestonnego biura. Każdy podzieli ten pogląd, kto choć raz w życie, w Sieci oraz w lokalnej prasie znaleźć można mnóstwo ofert wynajmu pomieszczeń, w których z powodzeniem można urządzić własne biuro. W tym natłoku namierzyć możemy ogłoszenia, które z pozoru wydają się być bardzo korzystne i warte naszej uwagi. Nie wolno nam jednakże podejmować istotnych decyzji pod wpływem emocji – nie zawsze niska cena oznacza wysoką jakość.

Przed podjęciem decyzji o wynajmie powinniśmy zawsze odbyć wizytę do biurowca lub innego obiektu, w którym mamy zamiar wynająć przestrzeń dla siebie. Wynika to z faktu, że opisy oraz zdjęcia jakie prezentują właściciele chcący wynająć budynki biurowe widniejące w ogłoszeniu nie zawsze są zgodne ze stanem faktycznym, a podejmując decyzje bez sprawdzenia narażamy się na bolesne rozczarowanie. Wizyta w, którym jesteśmy zainteresowani jest również na tyle konieczna, że pozwala nam ocenić, czy interesująca nas przestrzeń zaspokaja nasze zawodowe potrzeby, jak również – czy zaspokaja nasze potrzeby posiadając konieczne dla naszej pracy udogodnienia. W zależności od profilu działalności jedni potrzebować będą bezprzewodowy Internet najlepiej nielimitowany, inni bieżącą wodę, a jeszcze inni klimatyzację pomieszczeniach.

Bardzo często niska cena oferowanych na naszym rynku powierzchni biurowych pod wynajem jest konsekwencją tego, iż brakuje w nich niemalże wszystkiego, ani mebli ani podstawowych mediów. Decydując się na pomieszczenie w takim stanie, okazać się może, że już na początku naszej działalności będziemy zmuszeni do poczynienia inwestycji, które to w najbliższej już przyszłości mogą być ponad nasze możliwości. Sytuacja jest możliwa do uniknięcia gdy przeprowadzimy wcześniej rekonesans oraz gdy spytamy się obecnego właściciela o interesujące nas szczegóły. Najcelniejsze decyzje podejmujemy bowiem nie pod wpływem chwili, a wtedy kiedy jesteśmy w posiadaniu interesujących nas informacji i potrafimy połączyć ze sobą wszelkie fakty oraz wyciągnąć właściwe wnioski wynikające z ewentualnego podjęcia decyzji o o wynajmie.

Na cenę przestrzeni biurowej bardzo często wpływ ma także jej lokalizacji. Wiadomym jest, że im bardziej oddalona jest ona od centrum miasta, tym mniej interesująca jest ona nie tylko dla przedsiębiorcy. Wskazuje na ten fakt cena, jaką właściciel chciałby otrzymać za miesiąc wynajmu. Wzbudza ciekawość,że potencjalnie niekorzystna lokacja nie zawsze musi eliminować dane biuro jako zdatne do wynajęcia. Prowadzący bowiem interesy, dla których niezbędnym jest wyłącznie korzystanie z Internetu i nie widzący konieczności kontaktu z klientem w sposób bezpośredni bardzo chętnie typują jako miejsce na biuro siedzibę ulokowaną nieco na uboczu, daleką od codziennego miejskiego zgiełku. Podsumowując – niech atrakcyjna cena zawarta w ogłoszeniu nie odbierze nam zdrowego rozsądku i podejmijmy się realnej oceny wszystkich aspektów dla nas, jako jej przyszłych użytkowników, istotnych. Okazać się bowiem może, że faktycznie trafiliśmy na niezwykle korzystną okazję!

admin
Author: admin