Węże asenizacyjne – cechy charakterystyczne

Węże asenizacyjne – jeden z cichych bohaterów dnia codziennego. Pomimo, że często traktujemy je po macoszemu lub nawet całkowicie zapominamy o ich istnieniu, to właśnie dzięki ich zastosowaniu możliwe jest usuwanie nieczystości z terenu obiektów mieszkalnych, użyteczności publicznej, czy też zakładów przemysłowych. Aby jednak w odpowiedni sposób pełniły one powierzoną im rolę, muszą one zostać wykonane z najwyższej jakości materiałów gwarantujących nie tylko optymalną efektywność pracy, a także – a może nawet przede wszystkim – pełne bezpieczeństwo osób wykonujących przy ich wykorzystaniu prace sanitarne.

Wyroby z najwyższe półki oferowane przez producentów cieszących się doskonałą renomą na rodzimym rynku składają się typowo z trzech warstw. Pierwszą, najistotniejszą z nich jest tak zwana powłoka wewnętrzna. Powstaje ona z grubej warstwy miękkiej gumy, która to pozwala na szybki transport i usunięcie nieczystości, jak również zapobiega zaleganiu materiału organicznego oraz pozostałych zanieczyszczeń na ściankach węża. Aby produkt mógł być użytkowany nawet w najtrudniejszych warunkach, konieczne jest jego zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, zagięciem, przerwaniem, czy utratą integralności strukturalnej. Aby było to możliwe, obecnie implementowana jest specjalna powłoka ochronna.

W lwiej część przypadków składa się na nią metalowa lub tekstylna spirala, która choć wyglądać może niepozornie, to zdaniem ekspertów przedłuża żywotność szlauchu o kilka do kilkunastu nawet lat. Ostatnią z powłok produktu jest warstwa zewnętrzna, powstająca typowo z szorstkiej gumy, dzięki czemu użytkownik ma zapewnioną maksymalną przyczepność, nawet w niesprzyjających warunkach, co znacznie ułatwia przenoszenie, zwijanie oraz rozwijanie szlauchu asenizacyjnego.

Nie bez znaczenia jest także fakt, iż materiał zewnętrzny jest w znacznym stopniu odporny na nadmierną wilgoć, kwasy i zasady oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, co sprawia, że może być on stosowany na terenach podmokłych oraz w terenie trudnodostępnym. Jeżeli chodzi o temperaturę pracy profesjonalnych węży asenizacyjnych, to przyznać musimy, że widełki są zaskakująco szerokie – stosowanie zaawansowanych materiałów z najwyższej półki pozwala producentom ofertować wyroby, które będą mogły pracować bez choćby chwili przerwy w temperaturach wahających się od minus trzydziestu do nawet plus sześćdziesięciu stopni Celsjusza.

Warto na koniec nadmienić, że nawet pomimo tak spektakularnych właściwości, wyroby te nie są nadmiernie kosztowne, bowiem za metr bieżący produktu zapłacić będziemy musieli od 30 do maksymalnie 200 złotych, przy czym wyroby plasujące się na drugim końcu skali przeznaczone są przede wszystkim do zastosowań wysoce specjalistycznych. Jeżeli planujemy samodzielnie usuwać zanieczyszczenia, na przykład celem regularnego oczyszczania szamba znajdującego się przed domem lub w pobliżu ogródka działkowego, wyrób tańszy z całą pewnością sprosta naszym oczekiwaniom i pozwoli na bezproblemowe wykonanie zadania!

admin
Author: admin